ВМРО-ДПМНЕ: Дали Клиниката за хематологија се претвара во приватна клиника на Пановски?

by fokus

Дали Kлиниката за хематологија се претвора во приватна клиника на семејството Пановски, прашаа денеска од ВМРО-ДПМНЕ, по информациите дека веледрогеријата на др Пановски добила тендер од клиниката во која директор е неговата ќерка.

Поврзани новости