Владиката Петар е задржан на скопскиот аеродром по барање на финансиска полиција

by Fokus 15:13
15:13

Владиката преспанско-пелагонсиски Петар е задржан на скопскиот аеродром во моментот кога требало да патува за Австралија по барање на финансиска полиција,  неофицијално дознава „Фокус“ од добро упатени извори.

Од финансиската полиција за „Фокус“ истакнаа дека во моментов не можат да дадат информации за случајот.

 

В.В. 

Поврзани новости