Владиката Петар: Ме задржаа по грешка на аеродром, после ми се извинија

by Fokus 15:27
15:27

„Фокус“ успеа да стапи во контакт со владиката преспанско-пелагонски Петар, кој ни потврди дека бил задржан на скопскиот аеродром од финансиска полиција, но дека била направена некаква грешка во процедурата.

„Ме задржаа на аеродром, но беше направена грешка. Кога луѓето сфатија што направиле, ми се извинија и јас сега патувам за Австралија – додаде владиката.

 

Поврзани новости