Владата ќе обезбеди пари за гробното место на Тоше

by fokus 22:40
22:40

Министерот за култура, Роберт Алаѓозовски, предмалку објави дека Владата донела одлука да обезбеди пари за реконструкција за Офицерскиот дом во Битола, како и за уредување на гробот на Тоше Проески.

-Владата тукушто прифати да обезбеди средства за реконструкција на Офицерски дом во Битола и да се направи споменик на вечниот дом на Тоше Проевски во Крушево!, напиша Алаѓозовски на својот Фејсбук профил.

- Advertisements -

Поврзани новости