Владата го разреши директорот на Службен весник, на негово место е назначена Кристина Јоакимовска

by Fokus

Владата го разреши Владимир Кроневски од директорската функција на Јавното претпријатие Службен весник, информираа од владината прес-служба попладнево.

На негово место за в.д. директорката е именувана Кристина Јоакимовска.

Кроневски беше кадар на Демократскиот сојуз (ДС) и ова директорско место беше единственото, кое го имаше партијата како дел од владејачката коалиција.

Поврзани новости