Владата ги награди фудбалерите со по 10.000 евра за пласманот на Европското првенство

by Фокус 21:49
21:49

Владата на вечерашната седница донела одлука од буџетските резерви да им исплати награда на македонските фудбалери од по 10.000 евра за пласманот на Европско првенство.

Оваа информација ја објави премиерот Зоран Заев, кој претходно им честиташе на фудбалерите за историскиот успех.

- Advertisements -

Инаку, Македонија го обезбеди пласманот на ЕП со победата над Грузија со голот на Горан Пандев.

Поврзани новости