(Видео) Жителите на Херсон ги истераа руските камиони

by Фокус

Жителите на украинскиот Херсон, град окупиран од руската војска, им го попречија патот на руските воени камиони со ознака „З“ на улиците на градот и ги принудија да се свртат.

Видеото кое е направено вчера на Твитер го објави украинскиот новинар Олексиј Сорокин.

Украинците им извикуваа „Оди дома“ на Русите и им покажаа среден прст.

Поврзани новости