(ВИДЕО) Внукот на Тоше во Лондон ја сними својата прва соло песна

by fokus

Внукот на Тоше Проески, Кристијан Ристески ја сними својата прва соло песна во студиото на познатиот продуцент Енди Рајт во Лондон.

Песната се вика „We are blood“ и Кристијан ќе ја изеде на концертот во чест на Тоше кој ќе се одржи на втори ноември во арена Борис „Трајковски“.

Кристијан денеска објави дел од спотот на својот Фејсбук профил.

 

Поврзани новости