При градежни работи во дворот пронашол граната

by Fokus

На 17.05.2024 во 19.50 часот во Пoлициската станица Делчево, А.М.(60) од с.Вирче, делчевско, пријавил дека при извршување градежни работи во неговиот двор пронашол една стара неексплодирана граната.

Увид бил извршен, а гранатата била безбедно подигната од пиротехничар од Дирекцијата за заштита и спасување.

Поврзани новости