Паркиран камион се придвижил и удрил во автомобил: тешко повреден возачот на камионот кој се обидел да го сопре возилото

by Fokus

На 17.05.2024 околу 12.30 часот во СВР Куманово било пријавено дека на паркинг простор на регионален пат Куманово – Свети Николе, товарно возило „ман“ сo полуприколка со тетовски регистарски ознаки, кое било паркирано од А.Н.(64) од с.Желино, тетовско, се придвижило и удрило во патничко возило „ауди“ со кумановски регистарски ознаки, паркирано од Ф.С.(35) од Куманово.

При обид на А.Н. да влезе и да го запре, товарното возило удрило во него при што се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница во Куманово.

Извршен бил увид од увидна екипа на СВР Куманово.

Поврзани новости