(ВИДЕО) Светските лидери му се изнасмееја на Трамп за неговиот говор во ОН

by fokus

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска одржа говор пред Генералното собрание на Обединетите нации, а светските лидери не се воздржуваа да му покажат што мислат за работите кои ги кажа.

Кога Трамп рече дека неговата администрација за кратко време постигнала многу повеќе од било која администрација на САД претходно, светските лидери во салата му се изнасмееја.

Трамп се изненади од нивната реакција, се насмеа и рече дека не очекувал ваква реакција, но и дека тоа е во ред.

Поврзани новости