(ВИДЕО) Судирот на КФОР со Србите во Косово

by fokus

Ситуацијата во општина Звечан во Косово денеска екскалираше откако дојде до директен судир меѓу припадниците на КФОР и локалните Срби кои беа дојдени да ги спречат албанските градоначалниците да ги преземат општините со мнозинско српско население.

Во судирите има повредени од двете страни.

 

Поврзани новости