Протест во Белград поради случувањата во Косово

by fokus

Група граѓани во знак на протест за состојбата на Косово и Метохија го блокираа автопатот кај Автокоманда во Белград. Поставени се српски знамиња, се скандираат пароли за Косово  и се пеат песни.

Како што јави дописникот на РТС, се слушнале и пиротехнички средства.

Граѓаните попладне се организираа преку социјалните мрежи.

Поврзани новости