ВИДЕО: Со моторна пила демонстрант влезе во РТС

by fokus 10:33
10:33

На 15-от протест „1 од 5 милиони“ во Белград, насобраните граѓани од пред факултетот, тргнаа низ централните белградски улици, по што ја блокираа зградата на РТС, па внатре влегоа лидерот на Двери и една од организаторките, кои бараат гостување во „Дневникот“ и оставка од Вучиќ и Брнабиќ, а еден од нив инаше и моторна пила во рацете.

На снимките кои ги преплавија социјалите мрежи, се гледа како човекот мафта со моторната пила после упадот во зградата на РТС.

- Advertisements -

Моторта пила ја носеше човек кој на себе имаше бела фантомка.

Поврзани новости