(ВИДЕО) Слон-крадец во Тајланд: Срушил ѕид од куќа и барал храна

by Fokus 12:16
12:16

Необична глетка затекнала сопственичка на куќа во Тајланд, кога ја разбудил силен звук навечер и во кујната забележала слон, кој го срушил ѕидот и барал храна.

Како што истакнале локалците, ова не е првпат како слонот влегува во куќа, а штетата која ја направил во куќата на Тајланѓанката Рачадаван Пуенгпарасопон била 1140 долари, пренесува „Гардијан.

- Advertisements -

Поврзани новости