(ВИДЕО) Петровски го бутна микрофонот кога беше прашан за двојазичноста

by fokus

Порталот НОВА ТВ објави видео од пристигнувањето на Филип Петровски во штабот на ВМРО-ДПМНЕ. Тој не сакаше да одговара на новинарските прашања, а кога беше спомната двојачиноста тој дрско го оттурна микрофонот.

 

Поврзани новости