Вељаноски: До полноќ ќе биде познат составот на владата

by fokus

Трајко Вељаноски пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ вечерва рече дека до полноќ ќе биде познат составот на новата влада и дека мандатарот Никола Груевски ќе ја исполни својата обврска, јави Фактор.

Тој беше собраниски спикер на претходниот парламентарен состав и ја водеше конститутивната седница на новиот парламент.

Претходно, Бујар Османи од ДУИ изјави дека неговата партија нема донесено конечна одлука и дека сите опции се отворени.

Поврзани новости