(ВИДЕО) Објавена снимка од напаѓачите во Москва

by fokus

Најмалку тројца вооружени и маскирани терористи учествувале во нападот во Москва во кој има најмалку 60 убиени.

На снимките кои ги објавија руските медиуми се гледаат терористите кои доаѓаат во Крокус сити хол, трговски центар во Москва и со ацтоматски пушки стрелаат кон луѓето во концертна сала и во другите делови на зградата.

Терористите имале и екслозив и запаливи бомби кои ги фрлале низ трговскиот центар кој од нив се запали и изби голем пожар.

 

Поврзани новости