Видео: Новата влада отиде кај Иванов

by fokus 11:25
11:25

Членовите на новата Влада на чело со премиерот Зоран Заев, денеска го посетија кабинетот на претседателот Ѓорѓе Иванов на Водно.

Од претседателскиот кабинет соопштија дека Иванов денеска во неговиот кабинет на скопско Водно ќе ги прими членовите на новата влада.

- Advertisements -

Собранието синоќа пред полноќ го избра новиот владин кабинет на чело со лидерот на СДСМ Зоран Заев.

Во продолжение видеото на А1он.мк од средбата на Иванов со членовите на новата влада.

Поврзани новости