ВИДЕО: Како се одвиваа терористичките напади во Париз

by Фокус

Во терористичките напади во Париз загинаа најмалку 130 луѓе. Цел на терористите беа неколку барови и ресторани, концертната сала „Батаклан“ и стадионот во францускиот главен град каде што се играше пријателскиот натпревар помеѓу Франција и Германија.

Во видеото е прикажана симулација од тоа како дејствувале терористите за време на нападите и како на тоа одговориле специјалните единици на француската полиција.

 

Поврзани новости