(ВИДЕО) Изгубија, а беа поздравени како победници: „Фалангата“ знае како!

by Fokus 18:16
18:16

Македонската „Фаланга“ е несомнено најсилната поддршка за нашата фудбалска селекција на Европското првенство овој месец. Нашите навивачи се ветер во грб на македонската селекција и тоа е за секоја почит.

Нашиот национален тим и денеска загуби од Украина со 2-1, но и покрај тоа – навивачите со громогласен аплауз ги поздравија фудбалерите, на кои им преостанува официјално уште мечот со Холандија на 21 јуни од 18 часот.

- Advertisements -

Поврзани новости