(ВИДЕО) Груби викаше „УЧК, УЧК“, не доби голема поддршка

by fokus 12:10
12:10

Носителот на пратеничката листа на ДУИ во првата изборна еденица, Артан Груби, вчершната конференција на ДУИ ја започна со извикување „УЧК, УЧК“. Луѓето со салата не му се придружија, па тој ги повика да викаат и тие. Само мала група му се придружи.

Груби во својот говор кажа дека Али Ахмети е тоа што порано бил Хасан Приштина, а 11 декември е референдум за Албанците.

- Advertisements -

https://youtu.be/QkEQkqZR5lQ

Поврзани новости