Весковски ќе биде нов директор на скопски водовод, Чушков на ЈСП

by Фокус 12:34
12:34

Претседателот на општинскиот комитет на СДСМ во Карпош, Душко Весковски, кој по локалните избори стана претседател на Советот на општината, ќе биде нов директор на скопското јавно претпријатие Водовод и канализација, неофицијално дознава Фокус.

Исто така, нов директор ќе добие и Јавното сообраќајно претпријатие, каде, според нашите извори, на чело ќе застане Кристијан Чушков, кој беше дел и од изборниот штаб на новиот градоначалник на Скопје, Петре Шилегов.

- Advertisements -

Инаку, по изборот на Шилегов за прв човек на Скопје, директорска смена се очекува и во другите јавни претпријатија под капа на Градот, меѓу кои Паркови и зеленила, Улици и патишта, Комунална Хигиена, Дрисла.

В.С.

Поврзани новости