Велосипедистка загина кај Нова Градишка, автомобил ја фрлил во канал

by fokus 12:56
12:56

Денеска во сообраќајна несреќа кај Нова Градишка животот го загуби велосипедистка.

Како што пренесуваат медиумите од Хрватска, несреќата се случила околу 04.50 часот во Годињак, кога 37-годишен маж, управувајќи го својот автомобил удрил во жената, а таа со велосипедот паднала во канал.

- Advertisements -

Починала веднаш по здобиените повреди.

Поврзани новости