Ванхауте: Ќе преземе ли некој нешто за дивеењето на Партизанска?

by fokus 09:50
09:50

Претставникот на ЕУ, белгискиот експерт, Питер Вн Хојт, на неговиот Фејсбук профил се пожали од сообрќајната некултура на улиците низ Скопје и за дивеењето на Партизанска од страна на моторџиите.

„Одејќи по Партизанска, за половина час 8 брзи мотори поминаа возејќи со повеќе од 100 километри на час, а дозволени се само 50. Ќе преземе ли некој нешто?“, напиша Ван Хојт.

- Advertisements -

Поврзани новости