Вајгел, Кукан и Ховит во посета на Македонија

by Фокус 12:19
12:19

Во пресрет на посетата на еврокомесарот за проширување и соседска политика Јоханес Хан, во земјата ќе пристигнат европратениците Ричард Ховит, Едвард Кукан и Иво Вајгел, кои посредуваа и во постигнувањето на договорот на Пржино.

Како што објавија медиумите, Ховит, Кукан и Вајгел утре ќе се сретнат со политичките лидери во земјава во врска со целосното спроведување на договорот.

Исто така, се очекува тие да остварат средба и со специјалната обвинителка Катица Јанева и со претставниците на Државната изборна комисија.

- Advertisements -

Поврзани новости