Утре без вода делови од Кисела Вода

by Fokus 16:36
16:36

Поради поврзување на водоводна мрежа на ул. „Петар Дељан“ денеска без вода ќе бидат корисниците од ул. „Петар Дељан“ бр.5, како и објектите на општина Кисела Вода и градинката Весели Цветови, сите во општина Кисела Вода.

Како што информираат од РЦУК, прекинот во водоснабдувањето ќе биде во периодот од 11 часот па се до завршување на работите.

Поврзани новости