Уште еден земјотрес во Турција

by Fokus

Денеска околу 14 часот по локално време, регистриран е уште еден силен земјотрес во близина на Истанбул.

Според информациите, тој бил со јачина од 5.5 степени на оддаелечност од 150 километри од најголемиот град во Турција.

Оваа земја утрово беше погодена од два силни земјотреси, во кои животот го загубија над 1500 лица.

Поврзани новости