Урнебесни пораки до Хан: Клетви, пцости, ама и надеж дека ќе бидат бендисани

by fokus 18:19
18:19

Пензионерки се дадоа во вербални напади, со пцости и клетви против еврокомесарот Хан.

Видеото со дел од изјавите на избезумените старици е виртуелен хит на социјалните мрежи, а најчестите коментари се дека жените најверојатно ги згрешиле лековите, и како нивните клетви, пцости и навреди се една лоша слика за Македонија, за која што светот може само да се чуди.

- Advertisements -

Покрај клетвите, една од ,,тврдокорните’’ жени изјави дека ќе го чека Хан, оти можеби ќе ја бендисал.

Погледнете го видеото во прилог.

 

Поврзани новости