Улица Париска денеска без вода

by fokus

Од јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информираат за прекин во водоснабдувањето.

„Ве известуваме дека на ден 24.07.2018г. поради дефект на водоводна приклучна цевка од Ф 1” (Цола) на Париска 18 г н. Карпош прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од ул.Париска од од 09:30 часот до завршување“, соопштија од таму.

Поврзани новости