УЈП ја блокираше сметката на МРТ

by Фокус

Управата за јавни приходи ја блокираше сметката на Македонската радиотелевизија, пренесува телевизија Телма. Од УЈП рекле дека утре ќе излезат со детали за причините за блокирањето на сметката на МРТ.

МРТ веќе подолго време е на листата на десет најголеми должници кон УЈП. Владата попладнево веднаш свика седница  со единствена точка на дневен ред: како да се реши состојбата со МРТ.

Засега нема информации колкав е долгот на Македонската радиотелевизија и кои се причините зошто УЈП се решила на ваков чекор.

Поврзани новости