Груевски нема да бил изненаден ако целото раководство на ДПМНЕ е осомничено

by Фокус

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, денеска одговарајќи на новинарски прашања рече дека не би бил изненаден и ако целото раководство на ВМРО-ДПМНЕ биде осомничено од страна на Специјалното јавно обвинителство.

Што се однесува до случајот „Пуч“, Груевски тврдеше дека досега не добил никаква покана да се јави како сведок, додавајќи дека обвинувањата дека го избегнува судот се конструкција на лидерот на СДСМ, Зоран Заев и специјалната обвинителка Јанева, со цел да ги пролонгираат рочиштата за овој случај.

Поврзани новости