УХМР предвидува блага зима, студот кратко ќе трае

by fokus 14:35
14:35

Зимата 2016\ 2017 година се предвидува дека ќе биде блага со поголема веројатност за позитивни отстапувања на температурите и врнежите, информира Управата за хидрометеоролошки работи.

Според УХМР се очекува и благ пораст на дождови и краткотрајни периоди на студени бранови.

- Advertisements -

informaciaaaaaa-001

Поврзани новости