Убиени мајка и син во Козле

by Фокус 16:54
16:54

52 годишна жена и нејзиниот  29 годишен син утринава биле пронајдени мртви во куќа во скопско Козле. Тие биле турски државјани, а во Македонија биле дојдени на гости и престојувале во куќата каде се убиени.

Според полицијата, жртвите имаат прострелни рани во пределот на главата, а биле застрелани додека спиеле. Неофицијално, при убиството бил употребен пиштол со пригушувач. Мајката и синот престојувале на долниот спрат, а на горниот спрат биле домаќините.

- Advertisements -

Човекот кој беше пред куќата каде се случи двојното убиство, на новинарските екипи не им дозволи да снимаат, бидејќи, како што рече, така му наложиле од полицијата.

Поврзани новости