Уапсен скојанецот кој со 45 убоди го уби момчето во Хром, фатен бил кај мостот „Обединети нации“

by fokus

Скопјанецот кој со 45 убоди со ноже го уби момчето во стан во Хром, а потоа со неговата мајка го запалиле станот да ги прикријат трагите, е фатен при обид за бегство кај мостот „Обединети нации“, соопшти МВР.

-Денеска во 14.20 часот на подрачјето на населба Влае, во брза заедничка акција на Оперативен тим Потраги во содејство со Единицата за интервентна полиција лишен е од слобода А.Д.(39) од Скопје, за кого пред два дена беше распишан Централен распис за потрага, а во текот на вчерашниот ден беше поднесена и кривична пријава по брза постапка за извршени две кривични дела, “убиство” и “тешки дела против општата сигурност”.

По преземени сеопфатни оперативно-тактички мерки и активности во претходните неколку денови, лицето во 14.10 часот е забележано во близина на мостот “Обединети Нации” и при обид за бегство е фатено и приведено во полициска станица, по што ќе биде изведено пред надлежен судија, соопштуваат од Министерството.

 

Поврзани новости