Уапсен маж кој е поврзан со напаѓачот од Ница

by Fokus 09:31
09:31

Маж на возраст од 47 години е уапсен денеска поради сомнеж дека бил поврзан со напаѓачот кој вчера уби тројца, а повреди неколку луѓе, во Ница, објави француската телевизија БФМ, повикувајќи се на полициски извори.

Мажот е осомничен дека бил во контакт со напаѓачот еден ден пред нападот.

- Advertisements -

Напаѓачот со потекло од Тунис, за кого е утврдено дека пристигнал во Франција пред неколку дена, вчера изврши убиство врз три лица, извикувајќи „Алаху акбар“.

Поврзани новости