Цела јавност се крена на нозе, а Мијалков се појави сам во Обвинителство

by fokus 17:11
17:11

Поранешниот шеф на Управата за безбедност и контраразузнавање, Сашо Мијалков попладнево се појавил во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција за да го земе решението за куќен притвор.

Тврди дека имал темепература 40 степени и симптоми на корона и кога видел што се случува бил во изолација.

- Advertisements -

На Мијалков му се изгуби трагата во неделата вечерта, а по него беше распишана и национална и меѓународна потерница.

Поврзани новости