Превозниците добија дозвола да возат со капацитет од 75 отсто

by fokus 16:55
16:55

ладата ја прифати согласноста на Комисијата за заразни болести по барањето на група општински и меѓуопштински превозници да се зголеми дозволениот број патници од 50 на 75 отсто во превозните средства.

Оваа одлука е донесена на денешната редовна 47. седница.

- Advertisements -

Ограничувањето на бројот на патници е воведено поради ковид пандемијата.

Поврзани новости