Трамп „киксна“, погрешно обои американско знаме

by fokus 20:16
20:16

Американскиот претседател Доналд Трамп, првата дама Меланија и министерот за здравство, Алекс Азар, ја посетија детската болница во Охајо.

Во таа прилика Трамп и Меланија им се придружија на децата во цртање и боење на американското знаме, но, судејќи по фотографијата, која Азар ја објави на Твитер поради посета, претседателот на САД употребил погрешна боја.

- Advertisements -

Имено, црвената линија ја обоил правилно, но една линија, неколку линии подолу, ја обоил во сино.

Фотографијата брзо се прошири на социјалните мрежи, а некои корисници се пошегуваа дека наводната грешка потсетува на знамето на Русија.

Поврзани новости