Трајковски дојде во Примера кај Меси и Азар

by fokus

Репрезентативецот на Македонија, Александар Трајковски денес и официјално беше претставен како нов играч на Мајорка.

Крилниот напаѓач стави потпис на 4-годишен договор со шпанскиот тим, за кој оваа сезона ќе биде прва во Примера после шест години.

Трајковски доаѓа од Палермо каде помина четири сезони. За клубот од Сицилија одигра 113 натпревари, во кои реализираше 20 гола и 16 асистенции.

Поврзани новости