Уапсен екс градоначалникот на Кавадарци?

by Fokus

Уапсен е поранешниот градоначалник на Кавадарци Александар Панов.

Полицијата денеска во Кавадарци при претрес во домот на поранешниот градоначалник на Кавадарци П.А. пронашла над 1000 монети со археолошка вредност, потврдуваат за „Фокус“ од МВР.

Според информацијата монетите претходно биле пронајдени на разни локалитети во Македонија.

Поврзани новости