Тешко повреден е 18-годишник во Гостивар, во него удрило „бмв“

by Fokus

МВР информира дека вчера попладен во 18.10 часот во ОВР Гостивар било пријавено дека на ул. „ЈНА“ во Гостивар, патничко моторно возило „бмв“ со гостиварски регистарски ознаки управувано од Е.М.(22) од с. Балиндол – Гостиварско, удрило во Х.Н.(18) од Гостивар, а потоа во ограда и куќа на истата улица.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле пешакот и сопатникот од возилото В.Ќ.(28) од Гостивар, констатирани во Општата болница Гостивар.

Извршен бил увид од увидна екипа од ОВР Гостивар.

Поврзани новости