Таткото на Бојаџи приведен во акција за сузбивање криминална група за криумчарење артефакти

by fokus

Таткото на режисерот Јани Бојаџи денеска е приведен во рамки на акција за сузбивање криминална група за криумчарење артефакти, во која се уапсени 13 лица во неколку градови, вели МВР, откако режисерот вечерва објави дека во домот на неговите родители во Струмица утринава е извршен претрес по што татко му е приведен и донесен во полициската станица во Гази Баба во Скопје.

-Лицето А. Б. е лишено од слобода во склоп на акцијата на одделот за сузбивање на организиран криминал за сузбивање на криминална група во повеќе градови во државата, при што се привремено одземени голем број на артефакти, а лишени од слобода се 13 лица. Утре на прес-конференција ке ги соопштиме сите детали, изјави за САКАМДАКАЖАМ.МК портпаролот на МВР, Тони Ангеловски.

Поврзани новости