Таравари: Реис во име на Господ бараше да се гласа за ДУИ

by fokus

Новоизбраниот градоначалник на Општина Гостивар, Арбен Таравари, гостува вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“, каде упати сериозни обвинувања кон реисот на ИВЗ, Шакир Фетаху.

Тој обвини дека реисот работел за ДУИ и барал гласови за нив.

„Ја злоупотреби својата позиција како реис и во име на Господ барал да се гласа за ДУИ. Најмалку тој требаше да остане неутрален. Тој се „топи“ кога ќе го види Ахмети. Сите на куп ги победивме во Гостивар“, вели Таравари.

Поврзани новости