Таравари објави дел од носителите на листи за изборите

by Fokus

Лидерот на Алијанса на Албанците и кандидат за претседател, Арбен Таравари откри дел од носителите на листи на коалицијата „Вреди“ за претстојните парламентарни избори на 8 мај.

Изет Меџири во првата изборна единица, Африм Гаши во втората, Билал Касами во шестата.

За „петката“, како што рече, се прави анкета и за три-четири дена се очекува да биде познат носителот, но нагласи дека, согласно коалицискиот договор, ќе биде од Алијанса на Албанците.

Поврзани новости