Талески и соработниците на суд за проневера при организирањето превоз на ученици

by fokus 08:14
08:14

На обвинителна клупа денеска треба да седнат обвинетите во предметот на СЈО „Транспортер“.

Поранешниот битолски градоначалник, Владимир Талески и уште 20-тина лица во овој случај се товарат за злоупотреба на службената положба во врска со организирањето превоз на ученици во Битола, со што е направена проневера на околу 360.000 евра.

- Advertisements -

Поврзани новости