Продолжува судењето на Латас за затајување данок

by fokus 08:11
08:11

Во Кривичниот суд денеса треба да се одри рочиште за предметот „Тотал“ на Специјалното јавно обвинителство.

Во „Тотал“ обвинет е новинарот Драган Павловиќ-Латас, за затајување на данок во висина од 121.414 евра преку правните лица „Тотал“ маркетинг” ДООЕЛ, „ „Тотал“медија центар” и „Медијамакс” и 63.032 евра како физичко лице.

- Advertisements -

По неколку одложувања поради здравствени и семејни причини на Драган Павловиќ-Латас, судењето за случајот започна на 14 мај.

Поврзани новости