Талат Џафери во посета на пратеникот Зијадин Села

by fokus 16:37
16:37

Собранискиот спикер Талат Џафери денеска го поседи лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села, кој е на домашно лекување откако во саботата беше пуштен од болница, пишува Нова Македонија.

Пратеникот Села беше тешко повреден во насилството во Собранието на 27 април.

Поврзани новости