Тачи: Скопје и Атина да учат од Белград и Приштина

by Фокус

Македонија и Грција би можеле да го искористат моделот и напорите кои Приштина и Белград ги прават за надминување на меѓусебните спорови, изјави косовскиот министер за надворешни работи Хашим Тачи, кој има средби со претставници на македонскиот државен врв.

– За решение, проблемите треба да се остават во минатото и да се гледа во иднината – рече Тачи.

Поврзани новости