Струмичанецот осомничен за силување жени доби 30-дневен притвор

by Fokus 14:27
14:27

Струмичанецот кој е осомничен за силување на жени по предлог на јавен обвинител, а од страна на судија на претходна постапка му е одреден 30-дневен притвор.

Според информациите во полицискиот билтен, пријавениот пред еден месец околу 03.30 часот, со намера да  ги присили на сексуален однос лицата Ѓ.С и А.М, насилно ги влечел кон неосветлениот дел помеѓу објектот на Шумска полициска станица Струмица и сендвичара „Тинејџер“ во Струмица, додека истите давале активен отпор и викале да ги пушти. Додека се обидувал да ги одвлече пријавениот  гласно кон нив се обраќал со вулгарни зборови.

- Advertisements -

На  01.12.2017 година, околу 00.40 часот,  на ул.„Гоце Делчев“, пред влезот на ЈП„Македонски пошти“, пријавениот  ги нападнал лицата Ѓ.С и Т.К, на тој начин што им се нафрлил и почнал да ги фаќа по градите и задникот додека истите давале отпор  и викале за помош.

Поврзани новости